Klawiterapia – nowoczesna technika leczenia

medycyna naturalna

Written by:

W ostatnich latach medycyna alternatywna na nowo stała się popularna. Nowe metody oraz techniki lecznicze pozwalają nam w inny sposób zadbać o nasze zdrowie i pozbyć się albo chociaż ograniczyć rozwój przewlekłych chorób lub innych dolegliwości. Jedną z najnowszych i najbardziej popularnych metod medycyny alternatywnej jest klawiterapia – technika stworzona przez polskiego psychologa, dzięki której pozbędziemy się wielu chorób, poczynając od tak błahych dolegliwości jak katar sienny czy bóle głowy, a kończąc na cięższych chorobach neurodegeneracyjnych, wliczając w to stwardnienie rozsiane. Zachęcamy zatem do sprawdzenia co to jest Klawiterapia, na jakie dokładnie schorzenia pomaga, ile kosztuje oraz oczywiście co o tej metodzie sądzą inni!

Klawiterapia co to jest

Klawiterapia to alternatywna metoda lecznicza, której założenia są bardzo podobne do tych z zakresu akupunktury czy refleksoterapii. Mowa tutaj o interakcji ze specyficznymi punktami nerwowymi przy pomocy specjalistycznego narzędzia. Klawik jest to element, który przypomina gwóźdź, lecz nie jest on tak ostry. Profesjonalnie wykonane narzędzie jest ze stali nierdzewnej, a jego ostrość bez problemu wywołuje impuls nerwowy. Oczywiście nie musimy martwić się o to, że naturalne bodźcowanie narazi naszą skórę na uszkodzenia.

Symulowanie powierzchni skóry, które wykonuje specjalista przy pomocy klawiku, ma za zadanie regulować układ nerwowy, hormonalny czy trawienny. Warto wspomnieć o tym, że klawiterapia wykorzystuje do maksimum zdolność organizmu do samoleczenia, która pobudzana jest przez odczyny regulacyjne, które znajdują się w polach receptorowych. Te natomiast w największych ilościach znaleźć możemy w tkance łącznej.

Klawiterapia na co pomaga?

Poprzez wpływanie na prawie każdą część naszego organizmu, klawiterapia jest w stanie wyleczyć nas z wielu chorób, zahamować rozwój tych poważniejszych lub działać zapobiegająco na jeszcze inne. Sprawdzając forum Klawiterapia okazała się bardzo popularnym rozwiązaniem takich dolegliwości jak zawroty i bóle głowy, a nawet migreny. Jednakże, są inne dolegliwości, z jakimi klawiterapia może nam pomóc. Mowa tutaj o stwardnieniu rozsianym. Niedowłady i zaburzenia uczuć są wyraźnie zmniejszone. Na co jeszcze pomaga Klawiterapia? Choćby na problemy związane z krążeniem czy oddychaniem. W przypadku przewlekłych niewydolności, czy to krążenia czy oddychania, leczenie alternatywne przy pomocy klawiku może znacząco poprawić nasz stan. Innymi problemami, na jakie klawiterapia pomaga, to między innymi: niedowłady i porażenia po udarach mózgu, różnego rodzaju obrzęki, zespoły pozakrzepowe, miażdżyca kończyn dolnych, a nawet choroby jelitowe (to jest choroba wrzodowa jelita i dwunastnicy, choroby refluksowe, zapalenie jelita grubego).

Na czym polega klawiterapia?

W porównaniu do innych technik medycyny alternatywnej, klawiterapię charakteryzuje bardzo długi i intensywny typ sesji. Czasami bodźcowanie za pomocą klawików trwa po kilka godzin, a sesje należy powtarzać przez kilka dni. Porównując do akupunktury czy refleksoterapii, jest to zdecydowanie intesnywniejszy sposób leczenia. Należy jednak dostosować się do zaleceń twórcy tej metody, to jest polskiego psychologa Ferdynanda Barbasiewicza.

klawiterapia zabieg

źródło :http://spon-szansa.pl/component/k2/item/27-zapraszamy-na-pinoterapie

źródło : http://fizjoperfekt.pl/oferta/klawiterapia/

Zalety korzystania z klawiterapii?

Pierwszą i zarazem najważniejszą zaletą korzystania z klawiterapii jest oczywiście fakt, że to naturalna metoda leczenia. Alternatywne techniki medyczne mają to do siebie, że bardzo często wykorzystują leki bądź preparaty lecznicze bazujące na ziołach lub składnikach naturalnego pochodzenia. To samo dotyczy klawiterapii. Jest to nowa technika, do której wymagane są specjalnie dostosowane narzędzia przypominające gwoździe. Zaraz obok bycia naturalną medycyną, kolejną zaletą klawiterapii jest oczywiście jej ogólne działanie na nasz organizm. Poczujemy nie tylko poprawę naszego stanu w sferze cielesnej, ale również w psychologicznej. Metoda ta łączy w sobie elementy neurologii, psychologii, psychoterapii oraz fizjologii, dzięki czemu rehabilitacja obejmuje każdy możliwy zakres.

Jakie są wady tej techniki?

Jest to stosunkowo młoda metoda leczenia, a to oznacza, że nie została przebadana ani potwierdzona rzetelnymi informacjami. Oznacza to, że skuteczność tej metody bazuje na subiektywnych doświadczeniach klientów, którzy z niej skorzystali. Należy jednak pamiętać o tym, że metoda ta nie została wyciągnięta z kapelusza i ma swoje podłoża w neurologii, psychologii, fizjologii i psychoterapii, o czym wspomina twórca klawiterapii, psycholog Ferdynand Barbasiewicz. Inną potencjalną wadą jest dostępność. Klawiterapia sama w sobie staje się coraz popularniejsza na rynku. Jednakże, znalezienie odpowiedniej przychodni lub gabinetu, który przeprowadzi profesjonalną sesję jest o wiele cięższe. Warto zatem kontaktować się z rzetelnymi klinikami oferującymi klawiterapię i zasięgnąć informacji gdzie najlepiej udać się na terapię oraz których miejsc unikać.

Klawiterapia opinie, czyli co sądzą inni?

Decyzja czy wziąć udział w klawiterapii czy nie powinna być wyłącznie nasza. Warto jednak posiłkować się wiedzą oraz doświadczeniem innych. To w ten sposób najlepiej będzie nam określić czy dana terapia okaże się skuteczna. Z tego właśnie względu warto spojrzeć na forum klawiterapii i sprawdzić, czy opinie na temat tej metody są pozytywne. Poszukiwać informacji należy przede wszystkim na sprawdzonych stronach internetowych, gdzie użytkownicy rejestrujący się na forach muszą potwierdzić swoją tożsamość. Innym sposobem na rzetelne opinie o Klawiterapii to znalezienie prywatnego bloga osoby, która stara się pozbyć dolegliwości podobnych do naszych. Oczywiście znalezienie takiego użytkownika może być niezwykle trudne. Warto zatem skupić się na forach internetowych i znaleźć informacje, które pomogą ci wydedukować czy klawiterapia rzeczywiście pomoże w rozwiązaniu twojego problemu.

Klawiterapia cena

Dla wielu najważniejsza rzecz, jeśli chodzi o wzięcie udziału w klawiterapii. Jaka jest cena zabiegu porównywalnego do akupunktury oraz refleksoterapii? Cena oczywiście zależy od punktu, w jakim zamierzamy poddać się terapii. Nie możemy jednak zapominać, że profesjonalnie przeprowadzony zabieg wymaga nie tylko odpowiednich narzędzi, które przygotowywane są przy pomocy obróbce laserowej tak, aby ostrość wywoływała impuls nerwowy, ale nie naruszała skóry pacjenta bądź pacjentki. Co więcej, oprócz odpowiednio przygotowanych narzędzi, potrzebny jest fizjoterapeuta lub osoba, która przeszła odpowiednie szkolenia i jest w stanie zapewnić nam odpowiednią terapię. Z tego właśnie względu nie należy szukać najtańszych ofert, lecz skupić się przede wszystkim na najwyższej jakości usługach od sprawdzonych gabinetów i placówek.

Cena Klawiterapii w takich miejscach waha się od 100 do 200 złotych za zabieg. Należy jednak pamiętać o intensywności terapii i wielu zabiegach, które trwają po kilka godzin. Z tego właśnie względu cena za kompletne leczenie może wynieść nawet 2500 złotych.

Podsumowanie

Klawiterapia to nowa, lecz dosyć znajoma forma alternatywnej medycyny. Dzieli z akupunkturą wiele wspólnych cech. Jednakże, wykorzystanie innych narzędzi oraz inna intensywność sprawiła, że technika ta staje się coraz popularniejsza, zdobywając bardzo dobre opinie, nie tylko w Polsce. Z tego właśnie powodu warto sprawdzić czy będzie to odpowiednia metoda na nasze dolegliwości. Wiecej na temat tej metody można dowiedzieć się na stronie Instytutu Klawiterapii.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *