Flexigausse – opaska pomagająca wrócić do formy!

choroby stawów

Written by:

Kontuzje mięśniowe i wszelkie nadwyrężenia są popularną formą uszkodzenia fizycznego wśród sportowców, amatorów wysiłku, ale również osób, które mają aktywny tryb życia i ciężką pracę – również wykonywaną przy biurku. Szczególnie narażone są kolana i o ich poprawną pracę zadba Flexigausse!

Chyba każdy z nas zna długotrwający, przewlekły i bardzo uciążliwy ból kolan. Ten typ kontuzji może pojawić się w każdym wieku. Wszystko ze względu na narażenie nóg na ekstremalny wysiłek, ciągłą pracę, stagnację w tej samej pozycji i brak dobrego odżywiania się. W budowie kończyny dolnej wyjątkową rolę odgrywają kolana i to właśnie one najczęściej są podatne na kontuzje. Dodatkowo problem może pojawiać się ze ścięgnami, stawami i krążeniem krwi.

Sposobów na walkę z nadwyrężeniem kolan i pozostałych dolegliwości nóg wymyślono wiele. Jedne są skuteczne, inne mniej. Na innowację postawili twórcy opaski Flexigausse, która wykorzystuje innowacyjne metody wpływania na nasz organizm i jednocześnie to jeden z najwygodniejszych stabilizatorów dostępnych na rynku. Czym jest więc ta tajemnicza opaska i dlaczego warto ją mieć?

flexigausse

Co to jest Flexigausse?

Opaska magnetyczna Flexigausse to niemedyczny produkt rehabilitacyjny. Jej działanie polega na zapewnieniu komfortowego funkcjonowania stawów i utrzymywania prawidłowego ułożenia nogi i kolana podczas poruszania się. Cała opaska bazuje na wytworzeniu pozytywnego dla naszego ciała pola magnetycznego, będącego spoiwem w dobrym działaniu organizmu. To ogromna zaleta całego produktu.

Z czego wykonano całą opaskę? Projektanci w pełni zadbali o komfortowe użytkowanie rehabilitacyjnego produktu. Magnetyczna Flexigausse została wykonana z bardzo miękkiego, delikatnego, wyjątkowo wytrzymałego (co jest bardzo ważne przy aktywnym trybie życia) i niekrępującego ruchów (ogromna zaleta wśród sportowców i osób, które nie chcą mieć na sobie coś co ich ogranicza) materiału. Dodatkowo budowa i materiał sprawiają, że skóra może swobodnie oddychać i pracować bez obaw o zagrzanie się.

W środku opaski magnetycznej znajduje się dziesięć wyspecjalizowanych magnesów, które pokryte są odpowiednim materiałem. To one w aktywny sposób oddziałują na nasze ciało i cały staw. W ten sposób odciążają kolano i zapewniają efektywne ułożenie nogi.

Flexigausse działanie

Jak stosować Flexigausse?

Z pewnością wiele aktywnych osób miało problem z używaniem produktów rehabilitacyjnych czy innych specjalistycznych aparatów mających poprawić funkcjonowanie organizmu. Trudnością jest często dopasowanie urządzenia do naszej nogi, zamontowanie go na ciele a później odpowiednia regulacja w czasie funkcjonowania. Opaska magnetyczna Flexigausse rozwiązuje wszystkie te problemy. W jaki sposób?

Jej używanie jest wyjątkowo łatwe i przyjazne. Wystarczy nałożyć ją tak, by przylegała do nogi. Im lepiej będzie leżała na kończynie tym bardziej efektywnie będzie funkcjonować. Otwór, który umieszczony jest natomiast centralnie na opasce należy nałożyć na kolano. Na koniec wystarczy zapiąć rzepy tak, by całe urządzenie leżało komfortowo i pozwalało na swobodne ruchy.

To ostatnie jest dość ważne. Wielu użytkowników zaciska rzepy tak, żeby opaska nie spadała, ale przy okazji tamuje przepływ krwi – to oczywiście ogromny błąd, który może wiązać się z poważnymi konsekwencjami. Opaska musi leżeć na nodze stabilnie, ale jednocześnie lekko.

Kiedy opaska w pełni spełnia swoje zadanie? Kiedy leży bezpośrednio na skórze. W takim przypadku od razu oddziałuje na staw bez niepotrzebnych czynników ograniczających. Producent przewidział jednak, że nie zawsze jest to możliwe. Niektórzy nie są w stanie nosić jej pod ubraniem, ciężko im wtedy założyć spodnie, albo jakkolwiek funkcjonować. Projektanci o tym wiedzieli i dzięki temu opaska będzie działała również nałożona na ubranie lub specjalistyczny opatrunek.

Czy opaskę jest trudno dopasować do nogi? W żadnym wypadku! Dzięki specjalnym i łatwo regulowanym zapięciom można ją dostosować zarówno do grubszej nogi jak i mniej rozbudowanej. Dodatkowo jej uniwersalny rozmiar i krój przystosowany jest do używania zarówno na prawej jak i lewej nodze. Jest produkowana w neutralnym, granatowym kolorze. Jej wielką zaletą jest to, że można ją używać zarówno w dzień jak i w nocy. To wszystko dzięki odpowiedniemu krojowi, nieinwazyjnym szwom i możliwemu oddychaniu przez materiał opaski.

Na co pomaga opaska magnetyczna?

Flexigausse jest produktem najwyższej klasy, działającym pozytywnie na pracę mięśni, stawów i kości. To lekki i bardzo wygodny stabilizator, który w pełni łagodzi dyskomfort stawowy i kostny. Na co oddziałuje Flexigausse?

Zdecydowaną zaletą stabilizatora jest jego działanie profilaktyczne. Ustawienie i stabilizowanie nogi w naturalny i swobodny sposób pozwala na lepsze wykorzystywanie możliwości organizmu. Dodatkowo wpływa na mniejsze obciążenie nogi. Daje efekt lepszego krążenia krwi. Redukuje obciążenie stóp, zmniejsza też ryzyko żylaków. Produkt ten pomaga złagodzić dyskomfort podczas poruszania się, wspomaga regenerację układu stawowo-mięśniowego oraz poprawia jego sprawność.

Opaskę zdecydowanie powinny nosić osoby, które już nabyły się pewnych schorzeń. Wśród nich główną grupą są ludzie skarżący się na przewlekły ból stawów i kolan. Niestety, schorzenie to jest coraz bardziej powszechne i nie dotyczy już tylko osób starszych. Także młodzi i aktywni zawodowo są narażeni na bóle stawowe i bóle kolana ze względu na uciążliwy tryb pracy, stres i brak ruchu i odpowiedniego żywienia.

Flexigausse nadaje się też dla osób narzekających na reumatyzm i tych, które są otyłe. Ta grupa osób szczególnie narażona jest na problem przeciążonych kolan. Dzięki stabilizatorowi kolano ludzi otyłych pracuje bez nadmiernego obciążenia, co pozwala na uprawianie sportu i szybsze zrzucanie wagi. Flexigausse działa również, jako świetny wspomagacz rehabilitacyjny dla osób po urazach związanych ze stawami, mięśniami lub po złamaniach. Wspomoże również po urazach więzadeł, tak powszechnych wśród sportowców profesjonalnych i amatorskich.

Opaska magnetyczna wskazana jest również dla ludzi, którzy pracują fizycznie i w trybie stojącym. Powinni używać ją lekarze, fryzjerzy, nauczyciele i inne grupy zawodowe, które praktycznie przez cały czas wykonywania obowiązków zawodowych funkcjonują bez możliwości dłuższego odpoczynku i zregenerowania kolan.

W jakim wieku powinni być użytkownicy opaski magnetycznej Flexigausse? Przede wszystkim podstawowym odbiorcą są osoby w wieku od 25 do 80 lat. Wynika to z podatności na kontuzje, trybu życia i słabnących kości.

Jak działa jej magnetyzm?

Na czym polega magnetyczne odziaływanie Flexigausse i jak się odbywa? Konstrukcja stabilizatora poza delikatną tkaniną składa się z 10 specjalnych magnezów. Każdy z nich posiada 900 gaussów. Jest to jednostka miary indukcji magnetycznej w układzie CGS. Oznacza to, że zamontowane w opasce magnezy emitują silne i działające korzystnie pole magnetyczne. Dodatkowo każdy z dziesięciu magnezów otoczony jest specjalnym materiałem. Po co? Ułatwia on utrzymanie odpowiedniej ciepłoty ciała, która wpływa na jakość pracy naszego stawu. W jaki sposób?

Emitowane przez magnezy i materiały ciepło inicjuje ożywienie poszczególnych komórek i oczyszcza krew z toksyn. W ten sposób usprawnia się krwiobieg, a co za tym idzie zmniejszają się nawet mikro stany zapalne i poprawia się praca mięśni. Oczywiście nie można zapomnieć o typowo stabilizacyjnych funkcjach Flexigausse. Odpowiednio podtrzymuje rzepkę, stabilizuje i usztywnia ścięgna kolanowe, znacznie zmniejszając ryzyko kolejnych kontuzji.

Flexigausse

Flexigausse – opinie

Znani eksperci z zakresu badań nad funkcjonowaniem nóg, światowej klasy ortopedzi i fizjoterapeuci z uznaniem wypowiadają się o Flexigausse, jako o produkcie bardzo korzystnie wpływającym na organizm, wzmacniającym pracę mięśni i stawów, a dodatkowo nie zaburzają komfortu i ruchów użytkownika. Znawcy podkreślają też, że trafi on zarówno do osób starszych jak i tych młodszych, aktywnych.

Pozytywne opinie pokazują również sami użytkownicy Flexigausse. Forum internetowe dla sportowców pełne jest słów pochwał dla opaski magnetycznej. Osoby, które miały przyjemność współpracować z opaską chwalą ją za możliwość używania podczas noszenia krótkich spodenek, bardzo solidne wykonanie, pomoc w dojściu do formy po kontuzji czy szybkie dopasowanie do stawu i nieskomplikowane zakładanie.

Powyższe opinie stanowią dla producenta najważniejszą wartość i potwierdzają jakość opaski magnetycznej Flexigausse. Warto pamiętać, że ze względu na dbałość o jakość jest on dostępny wyłącznie na oficjalnej stronie producenta. Ze względu na renomę i świetne opinie wielu oszustów podszywa się pod Flexigausse. Nieznane firmy wypuszczają produkty podrobione, które sprzedają po niższych cenach. Należy pamiętać, że zakup takiej podróbki może narazić na szwank nasze zdrowie! Eksperci i znawcy zalecają zakup opaski Flexigausse prosto od producenta.

Przeciwskazania i uwagi

Ze względu na to, że opaska działa na podstawie pola magnetycznego są pewne przeciwskazania do jej użycia. Nie należy jej stosować w pobliżu urządzeń elektronicznych. Ze względu na to, że opaska emituje bardzo wysokie pole magnetyczne nie powinny jej stosować osoby z rozrusznikami serca lub innymi urządzeniami, które regulują pracę organizmu. Dodatkowo należy przechowywać ją z dala od sprzętów mających antymagnetyczne właściwości. To może uszkodzić opaskę!

Żeby przedłużyć żywotność opaski należy przechowywać ją w suchym miejscu, które dodatkowo jest zaciemnione i czyste. To sprawi, że nieużywana będzie bardziej odporna na korozję i ewentualne zniszczenia.

flexigausse

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *